Donovan Džavoronok = pan volejbalista

By 17.9.2018 Novinky No Comments

Tak bychom mohli dvěma slovy představit našeho nového ambasadora, který rozšířil ISOLINE tým. Již od 17 let hraje volejbalovou extraligu, je trojnásobným mistrem ČR v plážovém volejbale a v současné době hraje nejvyšší volejbalouvou soutěž v Itálii. Nedávno získal spolu s naším dalším ambasadorem Jindrou Weissem titul ve Světovém poháru beachvolejbalu v Turecku.

Donovane, tvůj tatínek byl volejbalový trenér. Vedl tě k tomuto sportu už od mala?

Můj táta byl výborným šestkovým i beachvolejbalovým hráčem a reprezentantem ČR a nyní už 16 let působí jako reprezentační a klubový trenér společně s mamkou. Téměř od malička jsem chtěl být jako on a postupně jsem si volejbal vybral sám.

V kolika letech si zaznamenal první větší volejbalové úspěchy?

Ve 14 letech jsem skončil pátý na ME hráčů do 18 let.

Měl si někdy období, že by si chtěl s volejbalem skončit?

Občas mám období, kdy mi přes zimu schází beach, ale o konci jsem ještě nikdy ani nepřemýšlel a doufám, že ještě hodně dlouho nebudu.

Kdy si začal zkoušet beachvolejbal a kolik let ti trvala cesta ke získání mistrovského titulu?

S beachem jsem začal ještě před šestkovým volejbalem okolo 12 let a ve 13 letech jsem vyhrál první Mistroství ČR do 17 let.

Nedávno jsi spojil síly s Jindrou Weissem a hned napoprvé jste zaznamenali skvělý úspěch. To je běžné, že se dva hráči potkají a je z toho zlato na světovém poháru?

Normálně to dvojici trvá pár měsíců nebo i třeba rok. My jsme se s Jindrou sehrávali strašně rychle, protože si sedíme ve všem. A to jak na kurtu, tak mimo něj.

Jaká máš očekávání od našich drinků?

Jsem moc rád, že jsem se mohl zařadit do týmu ambasadorů ISOLINE  a od drinků už teď cítím delší a lepší výdrž energie při trénincích i zápasech. Doufám ve dlouhou spolupráci a těším se na ni.