Skip to main content
Novinky

Donovan Džavoronok = pan volejbalista

By 17.9.2018No Comments

Tak bychom mohli dvěma slovy představit našeho nového ambasadora, který rozšířil ISOLINE tým. Již od 17 let hraje volejbalovou extraligu, je trojnásobným mistrem ČR v plážovém volejbale a v současné době hraje nejvyšší volejbalouvou soutěž v Itálii. Nedávno získal spolu s naším dalším ambasadorem Jindrou Weissem titul ve Světovém poháru beachvolejbalu v Turecku.

Donovane, tvůj tatínek byl volejbalový trenér. Vedl tě k tomuto sportu už od mala?

Můj táta byl výborným šestkovým i beachvolejbalovým hráčem a reprezentantem ČR a nyní už 16 let působí jako reprezentační a klubový trenér společně s mamkou. Téměř od malička jsem chtěl být jako on a postupně jsem si volejbal vybral sám.

V kolika letech si zaznamenal první větší volejbalové úspěchy?

Ve 14 letech jsem skončil pátý na ME hráčů do 18 let.

Měl si někdy období, že by si chtěl s volejbalem skončit?

Občas mám období, kdy mi přes zimu schází beach, ale o konci jsem ještě nikdy ani nepřemýšlel a doufám, že ještě hodně dlouho nebudu.

Kdy si začal zkoušet beachvolejbal a kolik let ti trvala cesta ke získání mistrovského titulu?

S beachem jsem začal ještě před šestkovým volejbalem okolo 12 let a ve 13 letech jsem vyhrál první Mistroství ČR do 17 let.

Nedávno jsi spojil síly s Jindrou Weissem a hned napoprvé jste zaznamenali skvělý úspěch. To je běžné, že se dva hráči potkají a je z toho zlato na světovém poháru?

Normálně to dvojici trvá pár měsíců nebo i třeba rok. My jsme se s Jindrou sehrávali strašně rychle, protože si sedíme ve všem. A to jak na kurtu, tak mimo něj.

Jaká máš očekávání od našich drinků?

Jsem moc rád, že jsem se mohl zařadit do týmu ambasadorů ISOLINE  a od drinků už teď cítím delší a lepší výdrž energie při trénincích i zápasech. Doufám ve dlouhou spolupráci a těším se na ni.