Skip to main content
Novinky

Weiss a Tichý sbírají jedno vítězství za druhým

By 19.7.2017No Comments

Jindřich Weiss s Martin Tichý, mistři ČR 2016 v beachvolejbalu, mistři ČR 2017 v halovém beachvolejbalu, vítězové pěti turnajů Českého poháru 2017.

IMG_5674Ambasadory ISOLINE jste zhruba rok. Dvojice Weiss&Tichý má však v plážovém volejbale „zvuk“ již déle, že?
Poprvé jsme se potkali v roce 2004 na kempu juniorské reprezentace. V roce 2008 jsme spolu získali stříbro na evropském akademickém šampionátu a druhé místo na světovém Challengeru. Pak se naše cesty na několik let rozešly, opět jsme to dali dohromady v roce 2015.

Oba jste začínali u šestkového volejbalu? V kolika letech jste se mu začali věnovat?
Já jsem hrál volejbal od 14 let. Předtím jsem hrál fotbal a vesloval. Martin je jedním z mála českých beachových specialistů, který začínal přímo na písku. I v současnosti je to spíše výjimkou, ale čím dál více dětí začíná rovnou beachvolejbalem. Je to hlavně díky kvalitní infrastruktuře a klubům v Praze. Třeba Martin má jako šéftrenér Beachvolejbalové akademie Domyno na starosti 200 dětí.

Patřili jste ve škole mezi čahouny? Co vaše výška teď? Nadprůměrná či vysoce nadprůměrná?
Oba máme okolo 190 cm. Ve škole jsme tedy nadprůměrní byli, ale na hřišti jsme spíše menší. Výškový rozdíl je vidět hlavně, když vyjedeme na světový pohár. Trend je v současnosti takový, že jeden z dvojice by měl mít okolo dvou metrů.

Vaše úspěchy v letošní sezóně rozhodně nadprůměrné jsou. Můžete se pochlubit?
Nejvíce náš těší stabilní forma. Z osmi letošních turnajů jsme šest vyhráli. Hlavními úspěchy přitom jsou první místo na halovém mistrovství republiky a vítězství s SuperCupu v Praze. Tam jsme v krásném finále před několika stovkami diváků porazili polské reprezentanty. IMG_6154

Při hře asi není na neshody čas. Co čas mimo tréninky a zápasy? Trávíte ho společně? Třeba společná dovolená?
Vzhledem k tomu, že já bydlím v Brně a Martin v Praze, tak volný čas společně netrávíme. Dokonce spolu ani moc netrénujeme. To je asi největší paradox naší dvojice. Letos ale plánujeme společného Silvestra, tak uvidíme, jestli to klapne 🙂
Hlavním volnočasovým projektem, který připravujeme celý rok společně, je benefiční turnaj Vyber si, vydraž si, zahraj si. Letos se uskuteční 24. – 25. listopadu a bude to skvělá beachvolejbalová párty za účasti předních sportovců i kulturních osobností. Všechny srdečně zveme.

Prozradíte na sebe navzájem, co vás štve a naopak, co jeden na druhém obdivujete?
Myslím, že to máme vzájemně stejně – je to schopnost skloubit náročné zaměstnání s vrcholovým sportem. Oba hrajeme beachvolejbal jako koníček.

IMG_6155Již druhou sezónu vám zajišťujeme s drinky ISOLINE pitný režim. Jste s nápoji spokojení? Máte mezi našimi produkty nějakého favorita?
Jsme moc spokojeni. Oproti předchozím produktům, které jsme používaly, ISOLINE nezatěžuje tolik trávení. I během náročných a dlouhých turnajů se tak cítíme v pohodě.
Já mám nejradši proteinový nápoj a BCAA, Martin pak Energy gely.

Co drinky ISOLINE v „mimosportovním“ čase? Máte něco oblíbeného?
Během dne i v práci si dáváme Superfood nápoje. Jsou fajn pro povzbuzení i regeneraci.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho sportovních, pracovních a osobních ůspěchů.